Montaż i Serwis instalacji LPG

Zalety instalacji LPG

Przy spalaniu 8l/100km i przebywając średnio 1000km w ciągu miesiąca koszt instalacji auto gaz zwróci mam się po niecałych 9 miesiącach, a w ciągu roku będziemy oszczędzać ponad 3000zł tankując paliwo LPG. Instalacje LPG mogą być stosowane do prawie wszystkich silników benzynowych (a nawet silników diesla). Każdy silnik - niezależnie czy będzie to wolnossący czy też turbodoładowany, o małej czy dużej pojemności, trzy czy ośmio cylindrowy - dzięki odpowiednio dobranej instalacji będzie mógł jeździć oszczędniej a przy tym równie dynamicznie. Profesjonalny montaż instalacji gazowej nie wpłynie negatywnie na osiągi samochodu, a sam pojazd zachowa wysoką sprawność. Nowoczesne instalacje gazowe projektuje się w taki sposób, żeby jak najmniej wpływały na przedwczesną eksploatację części i podzespołów, co przekłada się na rzeczywiste oszczędności. Ponadto auto gaz to rozwiązanie ekologiczne, które przyczyni się nie tylko do znacznych oszczędności, ale także ochrony środowiska.

Obalamy mity o samochodach zasilanych LPG

 • Moc silnika a autogaz
 • W oferowanych przez naszą firmę nowoczesnych instalacjach auto gaz z sekwencyjnym wtryskiem gazu w fazie lotnej maksymalny spadek mocy to jedynie 3%, co jest niezauważalne w codziennym użytkowaniu pojazdu.
 • Bezpieczeństwo instalcji LPG
 • Samochodowe instalacje LPG wyposażone są w wielopoziomowe, elektrozaworowe systemy zabezpieczeń przed niekontrolowanym wyciekiem gazu. Ponadto korzystamy jedynie z atestowanych i sprawdzonych rozwiązań, a po montażu wykonywany jest szczegółowy test szczelności z wykorzystaniem elektronicznych czujników cząstek gazu. Wszystko to gwarantuje niezawodną i bezpieczną pracę układu na lata.
 • Nieprzyjemny zapach podczas jazdy
 • Precyzyjne, sterowane komputerem dawkowanie gazu zapewnia, że mieszanka gazowo-powietrzna ulega całkowitemu spaleniu, co w praktyce eliminuje możliwość wydostania się nieprzyjemnego zapachu spalin z układu wydechowego. Montaż instalacji gazowej nie skazuje nas więc na jazdę w towarzystwie drażniących i potencjalnie szkodliwych dla zdrowia spalin. Auto gaz jest ponadto rozwiązaniem ekologicznym, gdyż nie emituje do atmosfery trujących substancji. To przyczynia się do ograniczenia ilości smogu i nie stwarza negatywnych skutków dla środowiska naturalnego.
 • Gaz a żywotność silnika
 • Prawidłowy montaż oraz właściwie przeprowadzone strojenie instalacji LPG gwarantuje, że parametry pracy silnika tj. temperatura spalania mieszanki pozostaną na poziomie przewidzianym przez producenta samochodu. Dzięki temu na desce nie wyświetlą się nam błędy diagnostyki silnika tzw. "check engine" a gniazda zaworowe w silniku będą pracować w optymalnych dla siebie warunkach. Oznacza to, że montaż instalacji gazowej nie wpłynie na przedwczesną eksploatację silnika, a samochód zachowa najwyższą sprawność przez wiele lat. Należy jednak zadbać o to, aby montaż przeprowadził doświadczony gazownik samochodowy. To jest gwarancją bezpieczeństwa oraz niezawodności systemu.

Instalacje gazowe BRC

Firma BRC jest firmą, której instalacje montowane są fabrycznie do samochodów marki Chevrolett oraz Subaru. Ich zaletą jest precyzja dawkowania gazu, dwuletnia gwarancja producenta z assistance na terenie Polski oraz najwyższe noty w testach niezawodności. Gotowość do pracy w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach potwierdza obecność tych instalacji gazowych na światowych torach wyścigowych - puchar BRC Green Hybrid Cup.

Instalacje LPG Lovato

Firma Lovato posiada ugruntowaną przez lata pozycje na polskim rynku. Instalacje gazowe tej marki są zarówno pod względem ceny jak i jakości dobrą alternatywą dla czołowych światowych producentów tj. BRC czy Landi Renzo. Lovato oferuje instalacje do silników 4, 6 i 8 cylindrowych, wolnossących i turbodoładowanych. Gwarancja producenta 24 m-ce. Instalacje gazowe Lovato wyróżnia bardzo wysoka jakość wtryskiwaczy za rozsądną cenę.

Instalacje Landi Renzo

Landi Renzo to najwyższa półka instalacji gazowych - jest to nabardziej rozpoznawalny producent w Europie. Ich instalacje pojawiają się w fabrycznym montażu takich marek jak Dacia, Renault oraz Skoda (także z silnkami FSI). Zastosowanie instalacji Landi Renzo gwarantuje najwyższy stopień integracji z komputerami silnikowymi samochodu. Instalacje objęte są dwu letnią gwarancją bez limitu kilometrów.

Przykładowe ceny instalacjii

instalacje gazowe Warszawa Instalacja BRC Sequent 32
 • Wtryski BRC
 • Bulla 53l
 • Wlew gazu pod klapką paliwa

Cena: od 3 300zł

montaż instalacji gazowej Warszawa Instalacja Lovato Smart
 • Wtryski Lovato K
 • Bulla 35l (podwieszana)
 • Wlew gazu pod klapką Paliwa

Cena: od 2 700zł

auto gaz Warszawa Instalacja Landi Renzo Omegas EVO
 • Wtryski AEB
 • Bulla 45l
 • Integracja z systemem OBD
 • Wlew w zderzaku

Cena: od 3 100zł

Montaż instalacji Gazowej – Warszawa, Bemowo

Nasz warsztat samochodowy znajduje się na Bemowie, w Warszawie. Obok montażu instalacji gazowych oferujemy profesjonalny serwis LPG. Prace są przeprowadzane przez doświadczonego gazownika samochodowego oraz z wykorzystaniem najwyższej jakości komponentów. W razie pytań lub wątpliwości dotyczących kwestii związanych z montażem instalacji auto gaz jesteśmy do dyspozycji.