Serwis LPG

Serwis LPG

Nawet fabryczny montaż instalacji gazowej w samochodzie nie gwarantuje jej sprawności przez cały czas eksploatacji pojazdu. Jeśli podczas jazdy samochodem z instalacją LPG zaobserwujemy niepokojące objawy warto skonsultować je z dobrym serwisem LPG, takim jak Auto Serwis Rteam.

Naprawa instalacji gazowych - najczęstsze usterki

naprawa instalacji gazowych Warszawa

Naprawa instalacji gazowych obejmuje zarówno standardowe usterki powstające w trakcie normalnej eksploatacji pojazdu, jak i usterki wynikające z nieprawidłowego montażu instalacji auto gaz w samochodzie. Wśród tych drugich najczęściej spotykamy uszkodzenia przewodów wynikające z ich nieprawidłowego ułożenia (ekspozycji na odziaływanie wysokich temperatur i drgania). Wśród pozostałych usterek, którymi powinien się zająć Serwis LPG do najczęstszych należą:

  • zanieczyszczenie filtra gazu (zanieczyszczenie filtra objawia się brakiem mocy samochodu przy jednoczesnym wzroście zużycia gazu),
  • awarie wtryskiwaczy,
  • uszkodzenia parownika gazu,
  • części elektryczne instalacji.

Profesjonalna naprawa instalacji gazowych wymaga odpowiedniej wiedzy, doświadczenia oraz narzędzi. Klientom, których nużą ciągłe awarie starej i niefachowo wykonanej instalacji gazowej oferujemy wymianę instalacji LPG na nową. Nasz warsztat samochodowy specjalizuje się w montażu nowoczesnych instalacji gazowych o wysokiej sprawności i niezawodności.

Naprawa instalacji gazowych - najczęstsze usterki silnika

Nieprawidłowe wykonanie instalacji gazowej może powodować usterki silnika. Wśród tych najbardziej typowych wskazuje się:

  • pęknięcie głowicy silnika w wyniku jej przegrzania,
  • uszkodzenia zaworów i gniazd zaworowych,
  • uszkodzenia wtryskiwaczy,
  • przegrzewanie się katalizatora,
  • uszkodzenia komponentów układu paliwowego.

Kierowcom, którzy zgłaszają się do naszego Serwisu LPG oferujemy również diagnostykę silnika, a w razie potrzeby jego naprawę. Jeśli prawidłowość wykonania instalacji LPG budzi Twoje wątpliwości, koniecznie odwiedź nasz Serwis LPG, gdzie sprawdzimy czy auto gaz rzeczywiście został prawidłowo zamontowany, a co ważniejsze czy instalacja została odpowiednio dobrana do parametrów pracy silnika.

Działamy w niedalekim sąsiedztwie miasta Warszawa. Nasz Serwis jest doskonale skomunikowany z każdym punktem w Mieście Stołecznym. Kierowcom zapewniamy kompleksową diagnostykę oraz naprawę instalacji gazowych. Oferujemy również wymianę instalacji LPG na nowe, które dopasowujemy do parametrów pracy Twojego silnika tak, aby nie wpływały na jego osiągi czy przedwczesną eksploatację.